HLAVNÍ STRANA | MAPA WEBU

mob.: +420 604 310 204

Výměna brzdového obložení, destiček, kotoučů

Brzdové obložení

Brzdové obložení je nepostradatelnou součástí každého automobilu. Třením brzdového obložení o brzdový kotouč či buben vzniká totiž brzdný účinek. Výměna brzdového obložení se tedy nesmí zanedbávat. Brzdové obložení je dvojího druhu - podle typu brzd. Pro kotoučové brzdy jsou brzdové destičky a pro brzdy bubnové brzdové pakny či čelisti.

Kdy je čas na výměnu obložení?

Výměna brzdového obložení by se neměla podceňovat. Při každém servisním úkonu, např. i při výměně oleje, je prováděna optická kontrolo brzdového obložení. Pravidelný interval však pro výměnu brzdového obložení není dán. Automobil sám ukáže pomocí signalizační kontrolky, kdy je čas na výměnu. (v případě, že je jí vybaven) Opotřebení brzdového obložení záleží na mnoha faktorech - způsob jízdy, jízdní režim vozidla, ...

Brzdových destičky

Brzdové destičky fungují jako brzdové obložení pro kotoučové brzdy. Pro každý automobil s kotoučovými brzdami jsou brzdové destičky nepostradatelnou součástí. Výměna brzdových destiček se rozhodně nesmí zanedbat.

Brzdové destičky se třou o brzdový kotouč, a tím vzniká brzdný účinek. Zanedbáním výměny brzdových destiček ohrožujete nejen sebe, ale také všechny Vaše pasažéry a blízké okolí. Opotřebované brzdové destičky nemají již takovou sílu a automobil nemusí zabrzdit, když to právě budete potřebovat.

Kdy je čas na výměnu destiček?

Kontrola brzd se provádí opticky vždy, když přivezete auto do servisu. Pravidelný interval pro výměnu brzdových destiček není přesně dán. Míra opotřebení brzdových destiček záleží na stylu jízdy, jízdního režimu vozidla, apod.  Při jakémkoli pozorování poklesu brzdného účinku vozidla doporučujeme odbornou kontrolu.

Brzdové kotouče

Jako každá část v automobilu jsou i brzdové kotouče nepostradatelné. O brzdové kotouče se tře brzdové obložení. Tím vzniká brzdný efekt.

Proč výměna kotoučů

Zanedbáním výměny brzdových kotoučů ohrožujete nejen sebe, ale také své blízké okolí. Každý jednotlivý automobil má stanoven minimální sílu brzdového kotouče. Pokud je brzdový kotouč již výrazně opotřebován a slabý, je nutná okamžitá výměna. Výměna brzdových kotoučů je nutností také v případě, že jsou na nich viditelné praskliny. Opotřebované  brzdové kotouče se můžou při jízdě rozlomit a zablokovat kola. To může přivodit velmi vážnou dopravní nehodu.

Novinky a akce

Nyní neprobíhají žádné.

Kde nás najdete?

AUTOSERVIS PŘEMYSL KOVÁŘ

Fryčovice 165

739 45 Fryčovice

Česká Republika

IČ.: 76291677

mob.: +420 604 310 204

email: info@autoserviskovar.cz

otevřeno: dle telefonické domluvy

Mapa zde